Overtuigend presenteren

1st edition | 2011 | Mark Pluymaekers
Lecturer or teacher? | Are you interested in using a publication for your course, or already adopted a publication for course use: request a free inspection copy.

Overtuigend presenteren | Boek + website

9789046902134, 115 pages Onbeperkt toegang tot website
€22.50
  • Orders above € 20,- are free of shipping costs within the Netherlands
  • Receive a 5% student discount when purchasing two different textbooks
  • 3 - 4 business day delivery

Overtuigend presenteren | E-book + website

9789046961766, 115 pages Onbeperkt toegang tot het e-book via Bookshelf
€22.50
  • Direct access to your study materials
  • Receive a 5% student discount when purchasing two different textbooks

 

Note: You can only read this e-book via Bookshelf.  

Een presentatie is pas succesvol als de toehoorders na afloop iets doen met de informatie die ze gekregen hebben. Ze moeten je product kopen, je beleidsplan steunen, investeren in je idee of de resultaten van je onderzoek serieus nemen. Overtuigend presenteren beschrijft hoe je van je presentatie een succes maakt.


De auteur behandelt verschillende technieken die je kunt gebruiken om iets teweeg te brengen bij je publiek. Denk hierbij aan het gebruiken van een herkenbaar plot, het verwerken van emotie in je verhaal of het inzetten van de expertise van je publiek. Deze technieken zijn ontleend aan inzichten uit de psychologie en de communicatiewetenschap. Je leert hoe je de aandacht van je toehoorders vasthoudt, hoe je ze meer kunt laten onthouden en hoe je ze kunt aansporen tot actie.

Er is veel aandacht voor het gebruik van hulpmiddelen. Uiteraard wordt PowerPoint besproken, maar ook het gebruik van voorwerpen of metaforen komt aan de orde. Op de bijbehorende website staan voorbeelden van goede presentaties en aanvullende adviezen.

Overtuigend presenteren is als een goede presentatie: onderhoudend, duidelijk en direct toepasbaar.

Het boek is geschikt voor alle studies in het hoger onderwijs die aandacht besteden aan presentatievaardigheden en kan ook gebruikt worden in bedrijfstrainingen.

Mark Pluymaekers is docent communicatie en taalbeheersing aan de Faculteit International Business and Communication van de Hogeschool Zuyd in Maastricht. Hij is ook onderzoeker bij de kenniskring International Business and Communication en freelance tekstschrijver.
Helder en compact laat de auteur zien hoe luisteraars bij de les blijven, meer onthouden en kunnen worden aangespoord tot actie.' – Drs. Sasja E.A. Nicolai, NBD Bibilion, 3 november 2011